پنجشنبه 10 مهر 1399 | Thursday 1 October 2020

برگزیده

گروه اقتصاد ـ محمدرضا پورابراهیمی، نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که با آغاز فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم، شاهد توقف اعطای مسکن به اقشار کم‌درآمد جامعه بودیم، گفت: «متاسفانه در پنج سال گذشته هیچ‌گونه واگذاری زمین و مسکنی به افراد فاقد مسکن در استان کرمان صورت نگرفته است».

به گزارش فردای‌کرمان به نقل از تسنیم کرمان، وی افزود: «این عدم واگذاری زمین و مسکن به جوانان و افراد واجد شرایط باعث شده که امرزو با انبوهی از تقاضاها روبه‌رو باشیم که منجر به بروز مشکلات عدیده‌ای در حوزه مسکن در استان کرمان و به ویژه شهر کرمان شده است».

وی با اشاره به توافقات انجام شده با وزارت راه و شهرسازی ادامه داد:: «خوشبختانه در حال حاضر امکان عرضه‌ی مجموعه‌ای از زمین‌ها در شهر کرمان به متقاضیان فراهم شده است که می‌توان مجموعه‌های بزرگ را در این قالب طراحی کرد».

پورابراهیمی با اشاره به این‌که به شکل‌گیری حاشیه‌نشینی در اطراف شهر کرمان گفت: «در حال حاضر پیش‌بینی می‌شود که حدود ۱۰۰ هزار نفر در حاشیه شهر کرمان زندگی می‌کنند که از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند».

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی و بازآفرینی به صورت پایلوت در حاشیه شهر کرمان اجرا می‌شود، اظهار کرد: «عملیات اجرایی این طرح به زودی آغاز خواهد شد». نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معضل حاشیه‌نشینی در طول سال‌ها شکل گرفته و نمی‌توان انتظار داشت که این مشکل یک‌شبه حل شود، اضافه کرد: «برنامه‌ی زمان‌بندی ساماندهی وضعیت حاشیه شهر کرمان برای ایجاد واحدهای مسکونی برای افراد ساکن در این مناطق در دستور کار قرار خواهد گرفت».

وی ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی‌های صورت گرفته در استان کرمان یک اقدام انقلابی در راستای کنترل حاشیه‌نشینی شهر کرمان برداشته شود./ الف

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است. توسعه توسط دیزاین وب

Template Design:Dima Group