۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » صنعت و معدن
  • شناسه : 512
  • ۰۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱:۱۰
۲۰ درصد از حقوق دولتی معادن باید صرف ارتباط صنعت با دانشگاه شود
رییس مجمع نمایندگان استان کرمان مطرح کرد:

۲۰ درصد از حقوق دولتی معادن باید صرف ارتباط صنعت با دانشگاه شود

پیشنهاد بنده این است که اینگونه همایش‌ها در استان ها و در محدوده معادن و در کنار واحدهای بزرگ صنعتی برگزار شود تا کسانی که با این صنعت آشنا نیستند و همچنین صنایعی که در جریان پیشرفت های شگفت انگیز در طول چند سال گذشته قرار نگرفته اند از این تکنولوژی ها مطلع شوند.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی فولاد نیوز، همایش فرصت‌های سرمایه‌ گذاری در صنعت فولاد پیش از ظهر امروز (یکشنبه یکم اسفند ماه ۱۴۰۰) به همت شرکت فن آوران رستاپاد و با حضور فعالان، کارشناسان و مدیران صنعت فولاد‌ کشور در هتل المپیک تهران برگزار شد.

شهباز حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار فولاد نیوز دستاوردهای همایش فرصت‌های سرمایه‌ گذاری در صنعت فولاد را مثبت ارزیابی کرد و گفت: پیشنهاد بنده این است که اینگونه همایش‌ها در استان ها و در محدوده معادن و در کنار واحدهای بزرگ صنعتی برگزار شود تا کسانی که با این صنعت آشنا نیستند و همچنین صنایعی که در جریان پیشرفت های شگفت انگیز در طول چند سال گذشته قرار نگرفته اند از این تکنولوژی ها مطلع شوند.

وی افزود: یکی از اقدامات خوبی که امروز توسط شرکت فن آوران رستاپاد انجام شده است بومی سازی واحدهای کوچک آهن اسفنجی است که این اقدام از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌کند و این اعتماد به نیروهای جوان، مومن و متخصص در داخل کشور است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما در استفاده از نیروی انسانی که سرمایه اصلی هر کشوری محسوب می‌شود غفلت کردیم، و برای جبران این مسئله بخش خصوصی وارد میدان شده و خلا دولت ها را تا حدودی پوشانده است.

حسن پور همچنین ادامه داد: دولت مکلف است براساس اصل ۴۴ قانون اساسی بخش خصوصی را حمایت کند و این حمایت نباید صرفا در شعار متوقف شود بلکه باید در عمل به منصه ظهور برسد.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قانون معادن بخشی از اختیارات را به استانداران تفویض کرده ایم، تاکید کرد: در این قانون اینگونه مقرر شده که ۲۰ درصد از حقوق دولتی معادن را می‌توانند در زمینه بروزرسانی و استفاده از فناوری‌های روز دنیا با رویکرد ارتباط صنعت با دانشگاه هزینه کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان خاطرنشان کرد: در واقع با انجام ارتباط دانشگاه با صنعت خواسته رهبر معظم انقلاب که همواره بر آن تاکید دارند، محقق می‌شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*