۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » ورزشی
  • شناسه : 2014
  • ۰۵ دی ۱۴۰۲ - ۲:۳۲
پیکر ملیکا مومیایی و به آمریکا منتقل خواهد شد
روایتی از مراسم تشییع پیکر ملیکا محمدی ملی پوش فوتبال زنان ایران

پیکر ملیکا مومیایی و به آمریکا منتقل خواهد شد

محبت مردم ایران و کرمان پای او را قفل کرده بود

در پی درگذشت ملیکا محمدی ملی پوش فوتبال زنان ایران و تیم خاتون بم، قاسم شهسواری مشاور رییس هیات فوتبال استان طی یادداشتی در صفحه خود به همین مناسبت به برخی حواشی مراسم تشییع پیکر این ستاره فقید فوتبال زنان پرداخت که در ذیل می آید.

۵ دیماه زلزله ،بم را لرزاند
۴ دیماه ملیکا ،قلب بمی ها را لرزاند

خبر بشدت تلخ و تاسف بار بود ،یکی از با اخلاق ترین ، با سوادترین و در عین حال فنی ترین فوتبالیست های بانو تیم ملی و تیم فوتبال خاتون بم «ملیکا محمدی » در یک حادثه تلخ رانندگی جان به جان تسلیم کرد و پرونده حیات دنیای مادی اش بسته شد .
امروز در معیت رییس هیات فوتبال استان ،نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال ،معاون وزیر ارشاد ،مقامات استانی و منطقه ی به شهرستان بم رفتیم تا آخرین بدرقه را از ملیکا فوتبال ایران داشته باشیم .تصمیم شد محوریت مراسم با هیات فوتبال استان و مسئولیت اجرای مراسم با حقیر باشد و الحق همه ارکان اجرایی اعمم از فدراسیون فوتبال ،اداره کل ورزش استان ،مدیران اجرای شهرستان بم ،باشگاه خاتون و هیات فوتبال و از همه مهمتر مردم بم سنگ تمام گذاشتند.
قبل از برنامه‌ریزی مراسم فرصتی شد در پزشک قانونی با دایی و عموی ملیکا که به نمایندگی از پدر و مادر و خواهر ملیکا به بم آمده بودند دقایقی حرف بزنم .
دایی ملیکا با بغض و اشک می گفت :
پدر ،مادر و خواهر ملیکا ساکن آمریکا هستند و از مال دنیا بی نیاز .‌‌…
ملیکا فارغ‌التحصیل رشته حقوق از آمریکا بود ،دختری خود ساخته که در ده سالگی به تنهایی به آفریقا سفر کرد ،در آمریکا در ایالتی به دور از ایالت محل زندگی پدر و مادر تحصیل کرد .
دختری مستقل ،ماجرا جو‌ ،پر از شور زندگی ….
گفت ملیکا عاشق ایران و عاشق استان کرمان و شهر بم بود.
علی رغم امکانات فوق العاده ی که در آمریکا داشت ،محبت مردم ایران و کرمانی پای او را قفل کردند انگار ،ملیکا ریشه هایش را نمی‌توانست قطع کند و بودن در بین مردم ایران را به همه چیز ترجیح میداد ..
ملیکا امروز در سالروز زلزله بم درگذشت
و بار دیگر بم عزادار شد ..
جسد ملیکا امشب راهی تهران می شود تا در تهران مومیایی شود و سپس در آمریکا به خاک سپرده شود ..

1 دیدگاه

  1. چه غمی نشاند بر قلب ایرانیان واقعی،نامت جاودان دختر وطن

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*