۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » صنعت و معدن
  • شناسه : 1015
  • ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
واکنش کانون بازنشستگان شرکت ملی مس به تغییر اساسنامه صندوق بازنشستگی مس
در پی تغییر اساسنامه صندوق بازنشستگی مس

واکنش کانون بازنشستگان شرکت ملی مس به تغییر اساسنامه صندوق بازنشستگی مس

تولیت وزارت رفاه بر صندوق مس ، میتواند منجر به تثبیت شخصیت حقوقی موسسه صندوق بازنشستگی مس و مانع جدی برای تبدیل شدن آن به امور ایجاد نماید

اطلاعیه کانون بازنشستگان شرکت ملی مس در خصوص تغییر اساسنامه صندوق بازنشستگی مس
کانون بازنشستگان شرکت ملی مس در خصوص اخبار مطرح شده در زمینه تغییر اساسنامه صندوق بازنشستگی مس خطاب به بازنشستگان شرکت مس اطلاعیه ای صادر کرد.
به گزارش مس پرس، متن اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
و لا حول ولا قوه الا باالله العلی العظیم
و سیعلمون الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

باسلام و احترام

دوستان و همکاران محترم، بازنشستگان معزز صندوق بازنشستگی صنایع مس ایران
پیرو نامه منتشر شده مبنی بر تغییر اساسنامه موسسه صندوق بازنشستگی صنایع مس ایران توسط وزارت تعاون ، رفاه و تامین اجتماعی و تصویب آن توسط شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی، موارد ذیل جهت تنویر افکار به استحضار میرسد:
-قانون ساختار نظام جامع تامین اجتماعی در سال ۱۳۸۳ تصویب و ابلاغ گردید. بر اساس ماده ۱۷ این قانون، وزارت رفاه مکلف شده بود طی یکسال اساسنامه همه صندوقهای بازنشستگی را بنحوی اصلاح نماید که نصف بعلاوه یک اعضای هیئت امنای همه صندوقهای بازنشستگی توسط وزیر رفاه پیشنهاد و پس از تصویب شورایعالی رفاه و تامین اجتماعی مرکب از ریاست جمهور و برخی از وزرا و معاونین ایشان انتخاب شوند. این موضوع عملاً اختیار و مدیریت همه صندوقهای بازنشستگی را به وزارت رفاه منتقل میکرد. لذا صندوقهایی که خودگردان و یا مورد تولیت و حمایت مالی سازمانها و نهادهای سودده بودند و بهر حال نیازی به بودجه عمومی دولت نداشتند، این قانون منجمله ماده ۱۷ آنرا اجرا نکردند.
– متاسفانه در تاریخ ۱۷ / ۲ / ۱۳۹۹ آقایان دکتر مهرانی و دکتر شیخ از طرف شرکت ملی صنایع مس ایران و صندوق بازنشستگی و آقایان سالاری٬ اسماعیل بیگی و شیرین بار از طرف کانون بازنشستگان صنایع مس ایران در جلسه ای با حضور نمایندگان وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی صورتجلسه ای امضا نمودند که در بند ۲ آن موافقت خود را با تغییر اساسنامه موسسه صندوق بازنشستگی مس وفق ماده ۱۷ قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی مصوب ۱۳۸۳ اعلام نمودند .
َ پس از اعتراضات نمایندگان واقعی و دلسوز بازنشستگان، در تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ نامه ای در جهت کان لم یکن نمودن صورتجلسه مذکور به وزارت رفاه نوشتند ولی با توجه به جریانات بعدی ، بنظر میرسد این نامه بلااثر بوده است و صورتجلسه مذکور ، مستمسک اقدامات بعدی وزارت رفاه برای اجرای ماده ۱۷ بوده است
– در تاریخ ۵/ ۱۲ / ۱۴۰۰ شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی اساسنامه تغییر یافته صندوق بازنشستگی صنایع مس ایران بر اساس این قانون را با امضای رئیس جمهور و مهر دبیرخانه شورا تصویب می نماید‌، در حالیکه کسی از صندوق مس و شرکت ملی صنایع مس ایران و کانون بازنشستگان مس در جلسات منجر به شکل گیری این اساسنامه شرکت نکرده و
و تمامی آقایان و مدیران فعلی و قبلی ذیربط ، از آن اظهار بی اطلاعی می نمایند!
لذا با توجه به اینکه این تغییر اساسنامه و اعمال تولیت وزارت رفاه بر صندوق مس ، میتواند منجر به تثبیت شخصیت حقوقی موسسه صندوق بازنشستگی مس و مانع جدی برای تبدیل شدن آن به امور ایجاد نماید، کانون بازنشستگان صنایع مس به جامعه شریف بازنشسته مس اطمینان میدهد با طلب یاری از خداوند متعال و دلگرمی از پشتیبانی شما عزیزان،کانون بازنشستگان صنایع مس ایران حداکثر تلاش خود را برای چاره جویی و رفع این مشکل و تکمیل فرایند امور شدن بعمل خواهد آورد.
والعاقبه للمتقین
کانون بازنشستگان صنایع مس ایران ۱۰/ ۶ /

۱۴۰۱

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*