۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار
  • شناسه : 1442
  • ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۹:۳۲
  • منبع : ایرنا

انتشار تصویر نامه رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به خودش به منظور فراهم آمدن امکان اداری پرداخت مبلغ کارانه در فضای مجازی در حالی خبرساز شده که این مدیر می‌گوید این کار طبق روند اداری برای وی و سایر مدیران مشمول کارانه در دانشگاه انجام گرفته و برای اجرای مقررات مالی یک روال است.

به گزارش خبرنگار ایرنا در نامه‌ای که در فضای مجازی منتشر شده دکتر علی اصغر خیرخواه که خودش نیز پزشک متخصص است کارانه‌ ١۶ میلیون تومانی را برای پرداخت به خودش تایید کرده و به منظور اجرا به امور اجرایی دانشگاه ارجاع داده و این درحالی است که وی می گوید طبق روال وی به عنوان نماینده وزیر در دستگاه بناچار باید این روال را اجرایی می کرده است.

در بخشی از نامه خیرخواه به خودش آمده است: “به استناد بند چهار صورتجلسه ٩ تیر ١۴٠٠ هیات امنای دانشگاه ماهیانه به شرح جدول ذیل تحت عنوان کارانه ثابت از اعتبارات در اختیار اینجانب (رییس دانشگاه) در وجه جنابعالی(رییس دانشگاه) قابل پرداخت است.”

خیرخواه دی ماه ۱۴۰۰ به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مشغول فعالیت شد اما انتشار تصویر این نامه که مربوط به اواخر سال گذشته است اینک و در پایان سال جاری در فضای مجازی بازتاب هایی داشته و برخی رسانه های محلی نیز مدعی شده اند که این موضوع باید به تایید هیات امنا می رسیده، درحالی که رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت می گوید هیچ خلاف قانونی در تایید کارانه رخ نداده زیرا نامه برای اجرای مصوبه هیات امنا بوده است.

وی در واکنش به انتشار این نامه‌ به خبرنگار ایرنا گفت: اختصاص کارانه برای پزشکان، متخصصان و سایر فعالان بخش درمان طبق روال در کل کشور جریان دارد و براساس مصوبه هیات امنای دانشگاه نیز، پرداخت کارانه برای مدیران دانشگاه طبق روال اداری برای همه مدیران انجام شده و در زمان مذکور نامه های مربوط به پرداخت کارانه سایر مدیران دانشگاه ارسال شده است.

این مسئول با بیان اینکه خلاف قانونی رخ نداده و این کارانه مصوبه هیات امنای دانشگاه بوده است افزود: این نامه مرحله آخر و یک سند مالی است که در شرایطی که دسترسی به وزیر مهیا نبوده به عنوان جانشین وزیر امضا شده است.

خیرخواه البته می گوید درز تصویر این نامه که مربوط به پارسال بوده در این زمان خود محل پرسش است و جای پیگیری دارد.

وی با بیان اینکه کل دریافتی بنده به عنوان پزشک متخصص که مسئولیت دولتی هم دارم به ٣٠ میلیون تومان هم نمی رسد؛ آنان که از وضعیت پرداخت پزشکان اطلاع دارند بخوبی می دانند حتی یک پزشک خانواده در مراکز ما همین حدود ۳۰ میلیون تومان را دریافت می‌کند و حقوق بهورز ما نیز شاید بیش از این رقم باشد.

خیرخواه با بیان اینکه انتشار تصویر این نامه به قصد تخریب بوده است تا هجمه‌ای در ایام آخر سال ایجاد کنند تاکید کرد: تاکنون اجازه نداده ایم حاشیه ها روی کارهای ما در دانشگاه تاثیر بگذارد.

به گزارش ایرنا دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مسئولیت خدمات رسانی بهداشتی و درمانی به هفت شهرستان جنوب کرمان شامل جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، منوجان، رودبارجنوب، قلعه گنج و کهنوج را برعهده دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*