۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » تحلیل
  • شناسه : 2170
  • ۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۳
معجزه یا تکرار سناریوی رد صلاحیت

معجزه یا تکرار سناریوی رد صلاحیت

انتخابات دوره دهم تا همیشه در حافظه تاریخ سیاسی مردم این خطه باقی خواهد ماند.

این غائله به کجا ختم می شود؟

*معجزه یا تکرار سناریوی رد صلاحیت*

✍🏻دیدبان خبر
🔹مطابق آنچه که قوانین حاکم بر نظام انتخاباتی کشور تعیین می کنند صلاحیت کاندیداها طی مراحل مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد و طی این فرایند از مجموع داوطلبان به علل گوناگون تعدادی تحت عناوین رد صلاحیت یا عدم احراز از گردونه رقابت ها حذف می شوند.

🔹با نگاهی گذرا صرفا به ۲ دوره گذشته انتخابات مجلس در سیرجان و بردسیر، رد صلاحیت معین ضابطی از چهره های نام آشنای عرصه سیاسی سیرجان و بازگشت او به رقابت های انتخاباتی آنهم در آخرین مرحله و در آستانه شروع تبلیغات رسمی در دوره یازدهم را می توان از جدی ترین رخدادهای این انتخابات ارزیابی کرد.

🔹چهره ای دانشگاهی که با وجود فرصت بسیار اندکی که برای فعالیت های انتخاباتی خود در اختیار داشت اما به گواه بسیاری از صاحب نظران نقش تعیین کننده و سرنوشت ساز او در نتیجه یازدهمین دوره انتخابات سیرجان و بردسیر غیرقابل انکار است. او در پایان با هفت هزار و دویست رای در جایگاه سوم قرار گرفت.

🔹 اما از انتخابات دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابییه سیرجان و بردسیر شاید بتوان به عنوان انتخاباتی شگفت انگیز یاد کرد، انتخاباتی که تا همیشه در حافظه تاریخ سیاسی مردم این خطه باقی خواهد ماند،در این دوره ابراهیم جهانگیری برادر معاون اول رییس جمهور وقت از چهره های خوشنام و بسیار مطرح با وجود بهره مندی از پشتوانه بالای سیاسی و موج بسیار گسترده ای که بواسطه حضورش در صحنه ایجاد شده بود اما در نهایت تلاش ها برای دریافت تاییدییه او کارساز نبود تا در میان بهت و حیرت همگان ،او غایب بزرگ این کارزار انتخاباتی باشد.

🔹لذا می طلبد کاندیداهایی که تاکنون موفق به دریافت تایید صلاحیت خود نشده اند همانگونه که از آنها انتظار میرود با رعایت اصول اخلاقی و تکیه بر اصل صداقت و شفافیت در این مقطع،با پرهیز از وعده و امید واهی،حساسیت ویژه ای را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده تا در صورت عدم دریافت تایید صلاحیت در مراحل بعدی، خدای نکرده این اتفاق به سرخوردگی هوداران آنها که سرمایه اجتماعی قابل توجهی به شمار می آیند،منجر نگردد، موضوعی که در انتخابات دوره دهم عملا یک بحران روانی- اجتماعی را در بین هواداران جهانگیری رقم زد.

🔹حالا باید به انتظار نشست تا ببینیم سرنوشت نامزدهای مطرحی که تاکنون موفق به دریافت تایید صلاحیت خود نشده اند به کجا خواهد رسید؟آیا معجزه ای رخ داده و بازگشت آنها فضای فعلی انتخابات را تغییر می دهد یا شاهد تکرار سناریوی حیرت آورِ دوره دهم خواهیم بود؟

*https://didbankhabar.ir*

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*