۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اقتصادی
  • شناسه : 515
  • ۰۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱:۳۲
  • منبع : راه دانا
مدیرانی که اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند باید برکنار شوند
رییس مرکز گسترش اقتصاد مقاومتی کشور:

مدیرانی که اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند باید برکنار شوند

مسببان وضع موجود که باعث تعطیلی هزاران کارخانه و شدیدترین خسارت ها به کشور شده اند و مدیرانی که اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند باید هرچه سریعتر برکنار شوند.

حجت الاسلام ذکریا نیکویی رئیس مرکز اقتصاد مقاومتی کشور در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی روشی برای مقابله با تحریم‌های اقتصادی علیه کشور با کمترین وابستگی به خارج از کشور در خصوص نیازهای اساسی و راهبردی است.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که اقتصاد مقاومتی را راهکار نجات اقتصاد کشور تبیین  کرده اند، ادامه داد: مهمترین رکن اقتصاد مقاومتی حمایت از تولیدات ملی است و حمایت از تولید ملی نیز جز با حمایت از کارآفرینی دانش‌بنیان و مهارت‌بنیان و تقویت تولید داخلی و حمایت از تولیدکنندگان حاصل نمی شود، از این رو با تحقق چنین فرایندی ضمن به حرکت در آمدن چرخ تولید، اشتغال و رونق اقتصادی بیش از پیش در کشور ایجاد خواهد شد.

ذکریا نیکویی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان و صنعتگران امروز، سرداران جنگ اقتصادی هستند که وظیفه سنگینی بر دوش دارند، عنوان کرد: در شرایط کنونی کشور، کارتولیدکنندگان به مثابه جهاد و ایثار در جهت حفظ اقتصاد و عزت کشور است.

رئیس مرکز اقتصاد مقاومتی کشور افزود: برخلاف دولت قبل که رفع همه مشکلات  کشور را به رفع تحریم‌ها گره زده بود، دولت سیزدهم به عنوان دولتی مردمی، انقلابی و خدمتگذار، تولید و رفع موانع تولید را نجات کشور می داند و مرکز اقتصاد مقاومتی به عنوان حامی تولیدکنندگان داخلی در چند سال اخیر، از از ابتدای دولت فعلی، همکاری گسترده خود را  با دولت در راستای توسعه اقتصاد، تقویت تولیدات ایرانی و همچنین گسترش مراودات تجاری خارجی و بین المللی آغاز نموده است.

وی ابراز کرد: مسببان وضع موجود که باعث تعطیلی هزاران کارخانه و شدیدترین خسارت ها به کشور شده اند و مدیرانی که نسبت به توسعه  اقتصاد مقاومتی بی تفاوت هستند نباید بر مسند مدیریت بمانند و از دولت محترم درخواست داریم هرچه سریعتر نسبت به تغییر این مدیران با مدیران جوان، انقلابی و جهادی اقدام نمایند.

ذکریا نیکویی گفت: در سال های اخیر مرکز اقتصاد مقاومتی کشور با رویکرد کار آفرینی و حمایت از صنایع و تولیدکنندگان داخلی در راس آن توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان، اقدامات مناسبی را برای کشور انجام نموده است.

رئیس مرکز اقتصاد مقاومتی کشور افزود: هر چند کسب توفیقات بی‌شمار توسط مرکز اقتصاد مقاومتی در عرصه تولید و خلق فرصت های جدید در این حوزه با بهره‌ گیری از ظرفیت های داخلی به مقابله نسبی با تهدید های خارجی منجر شده است، اما همچنان برخی مشکلات پیش‌روی فعالان اقتصادی برطرف نشده است که امیدواریم با هم‌افزایی دولت و بخش خصوصی و تمامی فعالین بخش اقتصادی شاهد اتفاقات خوب برای عبور از رکود، ایجاد ارزش افزوده و قطع وابستگی‌ها به خارج از کشور در آینده نه چندان دور باشیم چرا که اعتقاد ما آن است که هیچ بن‌بستی برای تولید و تولیدکننده وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: فرا رسیدن روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی را به تولیدکنندگان، صنعتگران، کارآفرینان، صادرکنندگان و دیگر تلاشگران این عرصه تبریک عرض می‌کنم و از همه پیشروان این عرصه انتظار می رود با قدرت هرچه بیشتر در این مسیر حضور داشته و همه توان خود را برای توسعه اقتصادی هر چه بیشتر به منظور رونق تولید داخلی و ایجاد اشتغال که دو بال تحقق اقتصاد مقاومتی است به کار گیرند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*