۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اقتصادی » صنعت و معدن
  • شناسه : 721
  • ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۲
قطار سریع السیر در مسیر گل گهر،ضرورتی اجتناب ناپذیر
در گفتگوی دیدبان خبر با یک کارشناس حمل و نقل مطرح شد

قطار سریع السیر در مسیر گل گهر،ضرورتی اجتناب ناپذیر

احداث چنین زیر ساخت مهم و توسعه ای جز کاهش ترافیک و استهلاک می تواند، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف سوخت،تسریع در زمان انتقال پرسنل،افزایش بهره روی،کاهش چشمگیر هزینه ها و همچنین کاهش آلایندگی ها را در پی داشته باشد

🔹یک کارشناس حوزه حمل و نقل در گفتگو با دیدبان خبر، پیرامون مشکلات ترافیکی جاده گل گهر گفت :بر کسی پوشیده نیست که مسیر مواصلاتی سیرجان به گل گهر با ترافیک بالایی که دارد دیگر حالا عنوان یکی از پر خطر ترین جاده های منتهی به سیرجان را به خود اختصاص داده.

🔹به گفته این کارشناس این جاده روزانه زیر بار حجم بالایی از انتقال مسافرانی است که قریب به ۲۰ هزار نفر آن شامل نیروهای شرکت های فعال در منطقه گل گهر می باشند و حمل روزانه چندین هزار تن محصولات شرکت های معدنی و فولادی را هم باید بدان اضافه کرد.
🔹وی افزود:سوای از اینکه این میزان از انتقال بار و مسافر استهلاک بالایی را بر این محور تحمیل می کند بطور مکرر شاهد حوادثی تلخ،منجر به خسارات مالی ‌و انسانی را هم شاهد هستیم که بعضا جبران ناپذیر است و نمونه آخر همین تصادف چند روز پیش که ساعت ها منجر به مسدود شدن جاده ای با این حجم از انتقال بار و مسافر شد،لذا یکی از بهترین تصمیماتی که می توان در این خصوص اتخاذ کرد بحث احداث خطوط ریلی ویژه قطار سریع السیر جهت انتقال پرسنل شاغل در منطقه گل گهر است که البته این موضوع در اواخر دوره مدیریتی مهندس تقی زاده مدیرعامل اسبق گل گهر پیشنهاد و مطرح گردید و مورد استقبال ایشان قرار گرفت اما به دلیل تغییرات مدیریتی روی زمین ماند و دیگر عملا دنبال نشد.

🔹این فعال حوزه حمل و نقل تاکید کرد: احداث چنین زیر ساخت مهم و توسعه ای جز کاهش ترافیک و استهلاک می تواند، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف سوخت،تسریع در زمان انتقال پرسنل،افزایش بهره روی،کاهش چشمگیر هزینه ها و همچنین کاهش آلایندگی ها را در پی داشته باشد.

#گل_گهر #سیرجان#گهر_ترابر #دیدبان_خبر
#حمل_مسافر #حمل_و_نقل #قطار_سریع_السیر

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*