۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار
  • شناسه : 528
  • ۰۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۲:۴۱
  • منبع : اقتصاد نیوز
قرارگاهی برای فرزندآوری
پیشنهاد عضو شورای مرکزی حزب موئتلفه اسلامی:

قرارگاهی برای فرزندآوری

تکثیر نسل و افزایش جمعیت چیزی است که اگر همین الان به صورت یک نهضت شروع شود و همه حمایت ها هم شکل بگیرد، باز عقب هستیم چون سال‌های زیادی گذشته و تاخیر زیادی وجود داشته و فرزندآوری هم به گونه‌ای نیست که سریع انجام شود یا مثل کالایی از کشور دیگری وارد کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، لاله افتخاری عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، با اشاره به تاکید رهبر انقلاب به مقوله فرزندآوری و پرورش عنصر جوان برای پیشرفت‌ آینده کشور،‌ اظهار داشت: تکثیر نسل و افزایش جمعیت چیزی است که اگر همین الان به صورت یک نهضت شروع شود و همه حمایت ها هم شکل بگیرد، باز عقب هستیم چون سال‌های زیادی گذشته و تاخیر زیادی وجود داشته و فرزندآوری هم به گونه‌ای نیست که سریع انجام شود یا مثل کالایی از کشور دیگری وارد کنیم.

وی با تاکید بر بسیج همه ظرفیت‌ها و توانمندی مسئولین و همچنین تاسیس قرارگاهی برای مسئله جمعیت و فرزندآوری، بیان داشت: تشویق به فرزندآوری و رفع مشکلات پیش روی این امر و امتیاز به والدین دارای فرزند بیشتر از اقداماتی است که باید در دستور کار جدی قرار گیرد.

افتخاری با بیان اینکه این امر به فرهنگ‌سازی نیاز دارد که باید انجام شود،‌ گفت: زمانی مشکلات اقتصادی و سطح رفاه خیلی کمتر از الان بود ولی همه خود را ملزم به فرزندآوری می‌کردند و مادران با داشتن چند فرزند کارهای مختلف و حتی شغل بیرون داشتند ولی الان چون فرهنگ فرزندآوری نیست، شاهدیم که کار مادران با داشتن یک یا دو فرزند فشل می‌شود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ضمن تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها قرارگاهی متشکل از همه تاثیرگذاران و دست‌اندرکاران اعم از فرهنگ‌ساز و شخصیت اجرایی و حمایتی داشته باشند تا در این زمینه کار بکنند، تصریح کرد: در صورت مغفول ماندن مسئله تکثیر نسل، پیری جمعیت، افزایش هزینه‌های درمان، نداشتن نیروی جوان و نشاط در جامع و ناامیدی و افسردگی در جامعه از تبعات عدم توجه به فرزندآوری است و این مشکلات جبران ناپذیر است چون مرحله تولد یک کودک تا رسیدن به مرحله جوانی فرآیندی است که زمان می‌برد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*