۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » تحلیل
  • شناسه : 2529
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۷:۴۶
ساز ناکوک مرد اشتباهی
در حاشیه تمجید وزیر کشور از شهرداری سیرجان

ساز ناکوک مرد اشتباهی

دروازه آن طرف است،گل اشتباهی نزن

✍️رسول بلوردی؛ خبر ساده بود و کوتاه… «شهرداری سیرجان مورد تشویق وزیر کشور قرار گرفت. وزیر، عملکرد شهرداری را فرارتر از انتظار دانست!»
در این بین حجت کاظمی عضو شورای شهر!! در رفتاری عجیب، اظهار فضلی به بلندای «منم هستم» نمود.
همیشه تیپ ظاهری حجت هم برایم سوال بود. خب این قبول که سلیقه‌ها متفاوتند در انتخاب پوشش و رنگ اما وقتی یکی در جایگاه حقوقی قرار می‌گیرد باید رفتار و پوشش عرف را هم رعایت کند. یادم نمی‌رود برای همین انتقادم یک‌بار به وحید جوان و یکبار هم به امین صادقی گفتم؛ برادرجان! به حجت کاظمی بگویید تو عضو شورای شهری، اینشکل بدون کت و شلوار و با پیراهن مشتی! و پلوخوری در جلسات شرکت می کنی در شأن شما نیست… خلاصه شخصیت عجیبی دارد و به قول مهران مدیری «اشتباهی» در این جایگاه قرار گرفته است.
این اظهار نظرش هم از اون حرفا بود. یکی نیست به او بگوید بابا اشتباه می‌زنی!! این تعریف برای خودت، برای عملکرد و رفتار تیمی شماست و بخداااا تعریف خوبیه!!! این یعنی شورا خوب کار کرده که چنین شهردار موفقی را انتخاب و عملکرد مثبتی را بوجود آورده است.
حجت خان! این یعنی ناخن تو چشم خود کردن!! این یعنی خودزنی!!!
تو در تیم شهرداری هستی نه در تیم مقابل!! دروازه آن طرف است. گل اشتباهی نزن!!!!
حجت قصه ما، در ادامه مزاح فرموند که «حجم کارها‌ی نکرده من را شرمنده می کند»»
حجتی‌جان!! فدات بشم من! همین چند روز پیش شهردار از حجم کارهای نکرده!!!! که استعفا داد!!. رفتار مردم را ندیدی!! دیدی که چه شکل نسبت به تصمیم شهردار واکنش نشون دادند و شهردار را مجبور کردند که نرود!!!
حال اشکال ندارد. تو با یک خداحافظی از شورا شرمندگی مردم را بسنج!! ببین یکی پیدا می شود که بگوید حجتی!!! جان من نرووو!!!
پدر!! بخدا مردم هم مثل وزیر از عملکرد شهرداری راضی‌ان تو زحمت شرمندگی به خودت نده و تنها کاری می کنی فکری برای آمار و ریاضی‌ات بردار…
برای محاسبه و سنجش!!!
یا حداقل معلم ادبیاتی بگیر و برای دانستن معانی کلمات «عملکرد» «قابل قبوول» «بالاتر از حد انتظار» «همدلی» «افزایش» وقت بگذار. وزیر همین پنج شش کلمه را بیشتر بکار نبرد!
اصلا بیا نیم نگاهی به عنوان «وزیرکشور» و «وظایفش» هم داشته باش که اتفاقا شهرداری زیرمجموعه‌ این وزارت‌خانه است و تنها وزیری که می تواند ترازو در دست بگیرد برای سبک و سنگینی عملکردتون همین جناب سردار وحیدی است نه عبداللهیان وزیر امور خارجه!!!
ظریفی می گفت؛ «حرف زدن بلد نیستی! حرف نزدن هم بلد نیستی!!!»

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*