۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » بین الملل
  • شناسه : 1703
  • ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۹
دنبال درگیری با ایران نیستیم
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

دنبال درگیری با ایران نیستیم

به هیچ وجه دنبال اینکه ببینیم این درگیری‌ها گسترده شده‌اند نیستیم

میتو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در نشست خبری روزانه این وزارتخانه گفت که کشورش به دنبال درگیری با ایران نیست.

میلر گفت: «ما این را روشن کرده‌ایم که دنبال درگیری با ایران نیستیم. به هیچ وجه دنبال اینکه ببینیم این درگیری‌ها گسترده شده‌اند نیستیم.»

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا اضافه کرد: «اما همان‌طور که وزیر خارجه [آمریکا]گفته است ما از پرسنل و منافع آمریکا در منطقه دفاع خواهیم کرد.»

او تصریح کرد: «تا کنون گام‌هایی در این راستا برداشته‌ایم و اگر نیاز به برداشتن گام‌های دیگری باشد در زمان و مکانی که خودمان انتخاب می‌کنیم این کار را انجام خواهیم داد.»

روز گذشته حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با یک روزنامه آمریکایی گفت: توصیه‌ام به کاخ سفید این است که اگر واقعاً به‌دنبال گسترش جنگ در منطقه نیستند، برای توقف جنگ تلاش کنند، اما اگر به‌دنبال بالا بردن شدت جنگ در منطقه هستند، باید مسئولیت آن را هم بپذیرند.

وی تصریح کرد: «آمریکا در جایگاهی قرار ندارد که بخواهد دیگران را توصیه به خویشتن داری بکند، اما خودش نسبت به وضعیتی که وجود دارد خویشتن داری نکند. ما درک می‌کنیم که آمریکا به دنبال توسعه جنگ نیست، اما به دنبال تشدید شدت جنگ است. چرا که با حضور سیاسی، کمک‌های تسلیحاتی و مالی و نظامی آمریکاصلاحات نیوزا، رژیم اسرائیل دارد به تشدید جنگ تشویق می‌شود. نتیجه این شده است که در حدود سه هفته، آماری که امروز به من داده‌اند، بیش از ۷۳۰۰ فلسطینی غیرنظامی کشته شده‌اند.»/اصلاحات نیوز

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*