۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اقتصادی
  • شناسه : 1839
  • ۱۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶
حسن پور پای کار احداث جاده سیرجان – بندرعباس

حسن پور پای کار احداث جاده سیرجان – بندرعباس

قرار است این پروژه به همت شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، مس سرچشمه و جهاد نصر شروع شود و به بهره‌برداری برسد

🎤بتول بلالی:
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در گفتگو با دیدبان خبر پیرامون وضعیت صادرات در استان گفت: وضعیت صادارتی استان به هیچ‌ عنوان رضایت‌بخش نیست، متاسفانه در شش ماه گذشته با شش هزار میلیارد تومان کسری تراز تجاری مواجه بوده ایم و بایستی حتما در بخش صادرات به جای تنبیه صادراتی، جوایز صادراتی در نظر گرفته شود چرا که صادرات، یکی از بهترین راهکارها در جهت ارز آوری و تامین نیازهای ارزی کشور است.

شهباز حسن پور اظهار داشت: در این بحث باید جوایز ارزی در نظر گرفته شود و قوانین دست و پاگیر از سر راه صادرکننده برداشته شود و صادرکنندگان و کسانی که در این حوزه فعالیت دارند، به هر کجا وارد می‌شوند کارت سبز داشته باشند تا مراحل کاری مربوطه فوری و سریع انجام شود و نیاز نداشته باشند هفته‌ها و ماه‌ها به دنبال مجوزها باشند و از سویی لازم است در این زمینه دولت و مجلس ریل‌گذاری صادرات را مشخص کنند و دولت نیز سرعت کار را فراهم نماید، در صورتی که این‌ موضوعات دست به دست هم دهد، می‌توان بخشی از مسایل مشکلات را حل و فصل کرد.

حسن پور در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت تاسف بار جاده سیرجان بندرعباس تاکید نمود: با جدیت پیگیر بحث احداث آزاد‌ راه سیرجان- بندرعباس هستم و امیدوارم تا پایان این دوره از مسئولیتم تعیین تکلیف شود.

وی افزود: قرار است این پروژه به همت شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، مس سرچشمه و جهاد نصر شروع شود و به بهره‌برداری برسد و تا کنون طراحی و مطالعات اولیه این پروژه صورت گرفته است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*