۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی
  • شناسه : 766
  • ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۶
ضرورت جمع آوری نخاله های ساختمانی و ضایعات از سطح شهر:

جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی سطح شهر و صدور اخطار به متخلفین

کسانی که نسبت به پراکندگی و رهاسازی نخاله و پسماندهای ساختمانی در سطح شهر و مکان‌های غیرمجاز همچون زمین‌های بایر، محوطه‌های اراضی بافت‌های فرسوده و باغ‌ها اقدام کنند با جدیت برخورد قانونی خواهد شد

شهردار منطقه یک بر ضرورت جمع‌آوری نخاله‌ها و ضایعات ساختمانی معابر سطح شهر و صدور اخطاریه به صاحبان املاکی که در معابر مصالح ساختمانی رها کرده و یا نخاله‌ پراکنده کرده‌اند، تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، ابراهیم باستانی‌راد گفت: به واسطه ساخت سازهایی که در شهر انجام می‌شود مالکان و سازندگان املاک در حال ساخت، اقدام به انبار کردن مصالح و پخش نخاله در معابر، پیاده‌روها و مسدود کردن معبر عمومی می‌کنند که حوزه خدمات شهری شهرداری منطقه یک طبق قانون موظف به صدور اخطاریه برای جمع‌آوری مصالح و نخاله‌های ساختمانی هستند که ضروری است مالکان نسبت به جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی و مصالح از معابر عمومی در اسرع وقت اقدام کنند و در غیر این صورت نیروهای خدمات شهری بعد از ارایه اخطار لازم به متخلفین، راسا به جمع‌آوری این موارد و رفع سد معبر اقدام کرده و طبق قانون با مالک متخلف برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به مکان‌یابی دو نقطه برای تخلیه نخاله‌ها و ضایعات ساختمانی، تصریح کرد: بر اساس تبصره ۴ بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، شهرداری مکلف است محل‌های مخصوصی را برای تخلیه نخاله، زباله و فضولات ساختمانی و مواد رسوبی و فاضلاب و نظایر آن‌ها تعیین و به اطلاع شهروندان برساند که در این رابطه دو نقطه (انتهای شهرک صنعتی شماره یک و ۱۵ کیلومتری محور شیراز بعد از پل) به این منظور مکان‌یابی شده است.

شهردار منطقه یک با تاکید بر عزم جدی شهرداری منطقه یک بر پاکسازی محیط و جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی از معابر سطح شهر افزود: با کسانی که نسبت به پراکندگی و رهاسازی نخاله و پسماندهای ساختمانی در سطح شهر و مکان‌های غیرمجاز همچون زمین‌های بایر، محوطه‌های اراضی بافت‌های فرسوده و باغ‌ها اقدام کنند با جدیت برخورد قانونی خواهد شد.

ابراهیم باستانی‌راد یادآور شد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه سدمعبر و تجمع نخاله‌های ساختمانی، عمرانی و پسماند هر چند در حجم کم، به سامانه ۱۳۷ اطلاع رسانی کنند تا نسبت به جمع‌آوری و رفع مشکل اقدام شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*