۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اقتصادی » گفتگو
  • شناسه : 1985
  • ۰۷ دی ۱۴۰۲ - ۱:۴۸
جای شرمندگی است در بهشت معادن کشور ۴٠ درصد مردم زیر خط فقر هستند

جای شرمندگی است در بهشت معادن کشور ۴٠ درصد مردم زیر خط فقر هستند

وضعیت معادن استان در بورس به هیچ عنوان در حد انتظارات نیست

🎤بتول بلالی:
🔹نماینده مردم سیرجان و بردسیر در گفتگو با دیدبان خبر در خصوص وضعیت بهره گیری معادن استان از ظرفیت مهندسی معکوس گفت:قرار است در این زمینه کارهای جهادی با سرعت بیشتری دنبال شود و به‌طور کلی اقدامات در این زمینه در حوزه‌ی سیرجان و در سطح استان کرمان بیشتر مونتاژ‌کاری است و تا زمانی که به سمت قطعه‌سازی نرویم، صنعتی نمی‌شویم. تنها راه نجات استان این است که همه‌ی مسئولین دست به دست هم دهند و از صنعت‌گران حمایت کنند تا نیازهای واحدهای صنعتی و معدنی استان را با کمک نیروهای متخصص و کارآمد موجود در استان، تامین کنند.

🔹شهباز حسن پور اظهار داشت: بیش از ۱٠٠ هزار دانشجو در سطح دانشگاه‌های استان داریم. باید از این ظرفیت دانشگاهی استفاده شود و باید به این نیروهای جوان، اعتماد کنیم تا بتوانند مسایل و مشکلات بخش صنعت و معدن را حل کنند، هنرستان‌های جوار کارخانه ای باید تاسیس شود کما اینکه ده‌ها کارخانه در سیرجان داریم و هر کارخانه و واحد بزرگ تولیدی می‌تواند یک هنرستان را برای تربیت نیروهای ماهر و کارآمد برای استان تحت پوشش بگیرد.

🔹وی در ادامه افزود: هرچند اکنون در استان کرمان قطعه‌سازی نداریم و مونتاژکاری انجام می‌شود اما حرکت‌هایی را شروع کردیم و در این راستا سه نشست تخصصی اخیرا در تهران داشتم. یکی از این سلسله نشست‌ها با شرکت پخش و پالایش وزارت نفت و با حضور جمعی از مسئولین دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های تولیدکننده و رییس پارک علم و فن‌آوری استان بود و در حال تدوین آیین‌نامه‌ای جهت همکاری هرچه بیشتر هستیم همچنین با دکتر عظیمی مدیرعامل ایران‌خودرو و دکتر اخوان مدیرعامل همراه اول نیز نشستی داشتیم و انتقاد شدیدی داشتم مبنی بر اینکه هرچند توان و آمادگی داریم بخش عمده‌ای از قطعات وارداتی را تامین کنیم اما چرا هنوز مدیرانی هستند که نیم‌نگاهی به خارج از کشور دارند چراکه با توجه به نوسانات ارزی بایستی از تولیدات داخلی حمایت بیشتری داشته باشیم.

🔹حسن پور در خصوص وضعیت معادن استان در بورس نیز گفت:این موضوع به هیچ عنوان در حد انتظارات نیست،کارهای خوبی در این زمینه صورت پذیرفته اما این اقدامات در شان ملت بزرگ ایران نیست و اعتقادم بر این است که معادن ظرفیت بیشتر و بهتری دارند و بایستی این ظرفیت‌ها فعال شود،جای شرمندگی است که اعلام کنم استانی که بهشت معادن دنیا است ۴٠ درصد جمعیت آن زیر خط فقر هستند.ناگفته نماند مدیران صنعت و معدن تلاش خود را دارند اما پاسخگوی نیازهای مردم نیست و باید گام‌هایی محکم‌تر برداریم و از مدیران جسور و تصمیم ساز بیشتر استفاده کنیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*