۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » بین الملل
  • شناسه : 1968
  • ۰۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۳
تاریخ نشان داده روس‌ها هرجا که لازم باشد پشت ما را خالی می‌کنند
نماینده مجلس:

تاریخ نشان داده روس‌ها هرجا که لازم باشد پشت ما را خالی می‌کنند

باید بسیار مراقب باشیم و این گونه حرکت‌ها را ما سر برجام هم از روسیه مشاهده کرده‌ایم

فداحسین مالکی عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت داخلی یادآور شد: تاریخ نشان داده روس‌ها هرجایی که لازم باشد پشت ایران را خالی می‌کنند ما هم با روس‌ها روابط راهبردی داریم ولی این‌که همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روس‌ها بگذاریم کار درستی نیست.

فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی درباره تکرار موضع اخیر روسیه در خصوص جزایر سه‌گانه کشورمان گفت: خصلت روس‌ها همین است در تاریخ هم نشان داده شده است که آن‌ها هم بر اساس منافع خودشان حرکت می‌کنند، ما هم باید بر اساس منافع خودمان حرکت کنیم.

به گزارش ایلنا بخش هایی از گفت و گوی مالکی را در ادامه می خوانید:

تاریخ نشان داده روس‌ها هرجایی که لازم باشد پشت ایران را خالی می‌کنند ما هم با روس‌ها روابط راهبردی داریم ولی این‌که همه تخم‌مرغ‌ها را در سبد روس‌ها بگذاریم کار درستی نیست.
باید بسیار مراقب باشیم و این گونه حرکت‌ها را ما سر برجام هم از روسیه مشاهده کرده‌ایم و حالا در موضوعات دیگر این اتفاق افتاده است، البته روس‌ها بعدا خودشان متوجه کارشان شدند و باز حمایت‌شان را از ایران در مقاطع مختلف نشان دادند اما این‌که خواسته باشند به خاطر یک منافع جزئی به کشورهای حوزه خلیج امتیاز دهند و چراغ سبز در مورد جزایر سه‌گانه‌ که جز لاینفک جمهوری اسلامی ایران است نشان دهند، یک خطای سیاسی و شاید خطای راهبردی‌شان باشد زیرا مهم‌ترین حامی خودشان را در منطقه دلسرد می‌کنند و باید به این مسئله توجه باشند.
این بار اولی هم نیست که حکام حوزه خلیج فارس چنین تصمیماتی می‌گیرند، ما کار خودمان را انجام می‌دهیم دست‌مان پر است و از یک وجب از خاک جزایرمان چشم‌پوشی و عقب‌نشینی نخواهیم کرد.
کشورهای حوزه خلیج فارس هم در آن قد و قواره نیستند که بخواهند غیر از این بیانیه‌های سیاسی حرکت دیگری انجام دهند، چراکه آن‌ها می‌دانند ایران با تمام قدرت حافظ منطقه و خلیج فارس است و گلایه ما هم از روس‌ها همین است امیدواریم آقای امیرعبداللهیان با شناختی که از روس‌ها دارند تفهیم کنند که چنین خطای راهبری انجام ندهند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*