۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار
  • شناسه : 979
  • ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۳
بهره‌برداری از اولین اتوبوس مجهز به بالابر ویژه کم‌توانان جسمی در سیرجان
در پنجمین روز از هفته‌ِ دولت انجام شد؛

بهره‌برداری از اولین اتوبوس مجهز به بالابر ویژه کم‌توانان جسمی در سیرجان

کم‌توانان برای استفاده از این دستگاه نیاز به همراه ندارند و نیز راننده اتوبوس آموز‌ش‌های لازم را دیده و اپراتور دستگاه است

صبح چهارشنبه نهم شهریورماه، اولین اتوبوس از ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی سیرجان مجهز به بالابر ویلچر جهت استفاده افراد کم‌توان با حضور جمعی از معاونان و مسئولان شهرداری و سایر نهادها به بهره‌برداری رسید تا سیرجان اولین شهر بعد از کرمان در زمینه مناسب‌سازی شهر برای معلولان باشد.
رییس سازمان حمل‌و‌نقل بار و مسافر شهرداری، به مدیریت ارتباطات شهرداری، گفت: از ابتدای سال با حمایت شهردار و شورای اسلامی شهر مناسب‌سازی اتوبوس را در دستور کار داشتیم. تقریبا دو‌ماه خریداری، نصب و تست دستگاه بالابر طول کشید. این دستگاه دارای استانداردهای لازم و با هزینه‌ای بالغ بر ۹۰ میلیون تومان تهیه شده است و حدود ۳۰۰ کیلو وزن ویلچر و فرد را تحمل می‌کند. قرار است برای تکمیل این اقدام، با حمایت شهرداری ایستگاه‌های سطح شهر را جهت تسهیل تردد این افراد آماده کنیم.
جواد نویدی از افزایش این اتوبوس‌ها در سیرجان خبر داد و ادامه داد: این اتوبوس همزمان توانایی جابه‌جایی ۶ ویلچر را دارد. اگر تقاضا زیاد باشد اتوبوس را تا ۱۲-۱۰ نفر یا به‌طور کامل به ریل مخصوص برای ویلچر‌ها مجهز می‌کنیم. شاید یک دستگاه برای شهر کفایت نکند. اما این شروع کار است و در مراحل بعدی تعداد دستگاه‌ها را بیشتر می‌کنیم.
وی با بیان اینکه کم‌توانان برای استفاده از این دستگاه نیاز به همراه ندارند و نیز راننده اتوبوس آموز‌ش‌های لازم را دیده و اپراتور دستگاه است، افزود: شماره سه‌رقمی ارتباط با سازمان حمل‌و‌نقل توسط بهزیستی در اختیار افراد کم‌توان و معلولان قرار می‌گیرد و از ساعت ۷ صبح تا ۷/۵ شب این اتوبوس در اسرع وقت حتی برای شرکت در جشن‌ها، مناسبت‌ها و اردوها تا مسیر حداکثر ۳۰ کیلومتری شهر در خدمت این افراد است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*