۞ حـدیـث روز :
ثَلاثُ خِصالٍ تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْبٍ سَلیمٍ. سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، هم دردی در مشکلات آنها، همراه و همدم شدن با معنویات.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » صنعت و معدن » گفتگو
  • شناسه : 861
  • ۰۶ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۳
انتصاب برخی مدیران آستان قدس در وزارت صمت!
گفتگوی دیدبان خبر با نماینده مردم شهربابک پیرامون استیضاح وزیر صمت

انتصاب برخی مدیران آستان قدس در وزارت صمت!

متاسفانه دولت توجهی به مجلس ندارد و مشورتی نمی گیرد

اختصاصی🔴در روزهایی که حاشیه های ناتمام وزارت صمت از انتقادات گسترده به نابسامانی در بازار خودرو و مصالح ساختمانی و اعمال عوارض بر صادرات صنایع فولادی گرفته تا افزایش افسار گسیخته و بی حساب و کتاب مایحتاج روزانه زندگی مردم در کنار بلا تکلیفی مدیریت معادن و بنگاه های بزرگ اقتصادی،به عنوان بخش مهمی از چالش های این وزارت خانه، داد همه را در آورده و کار به مطرح شدن گزینه استیضاح وزیر رسیده است دیدبان_خبر به سراغ نماینده محترم مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی رفته است که از قضا از جمله نمایندگانی است که امضای استیضاح خود را پس گرفته است،اتفاقی که در پی آن برخی رسانه ها در این ماجرا اتهامات گسترده ای را متوجه این دسته از نمایندگان دانستند.

🔺نماینده شهربابک در این باره گفت:من به عنوان تنها عضو مجمع نمایندگان استان که در کمیسیون صنایع و معادن حضور دارد،از سال گذشته مکرر تذکراتی داده ام،من خودم استیضاح را امضا کرده بودم،به هر حال ما انتقاداتی داشتیم تا جلوی اتفاقات امروز را بگیریم،طبیعتا اگر از مدیران توانمند در این مجموعه حضور نداشته باشند کشور به مشکل بر می خورد.

🔺مصطفی رضا حسینی افزود: متاسفانه دولت توجهی به مجلس ندارد و مشورتی نمی گیرد و عملا در حال حاضر مجلس یک تعامل یک طرفه با دولت دارد این در حالی است که مقام معظم رهبری هم در این خصوص تاکیداتی به دولت داشتند.

🔺وی در ادامه گفت:در خصوص عملکرد وزارت صمت،توسط کمسیون صنایع به عنوان یک کمیسیون تخصصی هشدارها و تذکراتی داده شده بود متاسفانه‌ برخی افراد مسئولیت دارند که از توانایی اجرایی یا تجربه کافی برخوردار نیستند حتی بعضی از مجموعه آستان قدس آمده اند،نهایتا عدم توجه به هشدارهای کمیسیون منجر به این اتفاقات پیرامون وزیر کار همچنین کارت زرد مجلس به وزیر صمت و‌ طرح مسئله استیضاح گردید.

🔺رضا حسینی تصریح کرد: البته من هم امضای خود را پس گرفتم و لازم است در این باره توضیح دهم که هدف جلوگیری از این اتفاقات بود که متاسفانه رخ داده و به نظر نمی رسد با تغییر وزیر روزنه ای ایجاد شود،با تغییر وزیر نه خودرو ارزان می شود و نه قیمت لوازم خانگی و مصالح ساختمانی پایین می آید و علت اصلی تصمیمی است که دولت برای جراحی اقتصادی گرفته که تصمیمی حاکمیتی است و هر وزیری بیاید با همین رویه جلو می رود ،لذا معتقدم نباید وقت مجلس را گرفت.
🔺وی اظهار داشت:وزیر هم فرد دلسوز، سالم و پاکدستی است،اما اگر مصلحت پذیر باشد و تعامل خود را بیشتر کند این جراحی اقتصادی با درد کمتری و در فضای بهتری انجام می شود و من بعید می دانم این استیضاح به سرانجام برسد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*